Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Aktulności

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do właściwych. W owym sezonie jego wartość osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co liczy dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z gwarancją nie jest bodźcem do zabaw dla wielu kobiet. O ile spekulanci mogą wykorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w wypadku działalności górników uderza to łatwo w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najnowszych informacji dotyczy, że górnicy wzięli w teraźniejszym etapie jednej z najpopularniejszej sprzedaży własnych sposobów z froncie ostatniego roku. W pracy pewno więc to oznaczać, że mniejsze przedsiębiorstwa znalazły się na możliwości rentowności (albo nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, iż w teraźniejszym czasie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zderzeniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to wyłącznie niewielki ułamek, to kupując pod opiekę środki wyprzedawane przez górników, była wtedy kolejna najważniejsza taka sprzedaż w współczesnym roku.

O ile więksi górnicy z bogatszymi portfelami potrafią sobie pozwolić na finansowanie własnej praktyce i przetrwanie krótszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do usunięcia, bądź ponad zawieszenia własnej działalności, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów dociera do najszybszych pooli wydobywczych, a mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC zaczynają się oni budzić, zwiększając presję sprzedażową na rynku.

Jeśli pozycja na placu się nie poprawi i wartość BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może pokazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w wynik którego trafi do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments